Szkicownik Jedna chwila na setkach stron

Sketchbook 0 - 10 Sketchbook 11 - 17 Sketchbook 18 - 25
Img
Album

26 książek w ciągu 26 lat. Te w dużej części samodzielnie zszyte i oprawione książki, zawierają szkice, akwarele, studium pracy w glinie, notatki, myśli i marzenia. Powiększający się zbiór przetrwał bez uszczerbku przenosiny do innego kraju i ponad 20 przeprowadzek samego atelier. Wiele ważnych pomysłów i przeżyć artysty znalazło tutaj swoje miejsce. Dlatego są one mu niezbędne i stanowią mały dokument jego własnej historii.

Los
Image

Kiedyś skradziono kilka osobistych rzeczy, w tym - szkicownik. Złodziej odebrał skradziony telefon i po krótkiej rozmowie zgodził się zostawić szkicownik na małej uliczce obok śmietnika. Pewnego razu artysta zostawił szkicownik w autobusie gdzieś w Czechach, i notatnik podróżował samotnie setki kilometrów. Po nerwowej akcji poszukiwawczej, która nie dawała już żadnej nadziei, szczęśliwym trafem książka odnalazła się. Serdeczne podziękowania dla pracowników przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Czechach!

Znak czasu
Image

Rysunek jest dobrym treningiem zarówno dla ręęki jak i dla oka. Istotne, aby ambicja nie przysłaniała zdolności twórczych i nie stawała się jedynym celem tworzenia dzieł sztuki. Chciałoby się dużo podróżować, zatrzymać chwilę, utrwalić wrażenia, osiągnąć cele i znaleźć kolejnych przyjaciół. Do tych poszukiwań dołącza się malarstwo gliną, malowanie ikon i aqualoams. Na samym początku istniał jedynie szkicownik, pełen pustych kartek, zarezerwowanych dla przyszłości.